Seychelles EU Connection
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ros Foret Noire i glis ankor, travay i konmanse pour kas li

Go down

Ros Foret Noire i glis ankor, travay i konmanse pour kas li Empty Ros Foret Noire i glis ankor, travay i konmanse pour kas li

Post  Sirop14 Mon Jan 11, 2016 8:36 pm

Ros Foret Noire i glis ankor, travay i konmanse pour kas li

11-January-2016
Swivan gro lapli ki’n kontinyen tonbe semenn pase, Vandredi swar sa gro ros ki pe menas serten zabitan Foret Noire ek Mont Fleuri depi lannen pase pandan menm sezon lapli, in glis ankor detrwa met.
Minis responsab pour devlopman kominoter, Msye Vincent Meriton, osi byen ki reprezantan bann lezot lazans konsernen ti lo teren Vandredi swar menm pour evalye sitiasyon e Sanmdi bomaten zot ti retournen pour koz avek bann zabitan avan ki travay i konmanse pour kas sa ros.
Madanm Quincy Julie ek son fanmir in reste dan sa landrwa pour plis ki en ventenn lannen e ozordi i santi en gran menas ki zanmen i ti ekspekte par lao son lakaz.
Madanm Julie i dir Vandredi swar i ti antann en gro tapaz e apre en zonm ki ti pe pase ti kriy zot e demann zot pour sove akoz sa ros ti pe desann e li i ti zis kit lakaz e taye.
I dir ki si keksoz ti’n vin pli pir son pti garson ki ti pe dormi ti’n riske pri si son ser pa ti al lev li.
«Mon santi mwan enpe konsernen akoz mon krwar sa i en travay ki ti’n kapab amelyore. Me sa ki’n arive i travay Bon Dye e osi akoz problenm finansyel sa travay pa’n fer me si nou pe dir sekirite lavi nou bezwen fer li a tou pri,» Madanm Julie i dir.
I dir ki a en moman i ti’n kit son lakaz me travay pa’n konple

http://www.nation.sc/article.html?id=248073

Sirop14

Posts : 26866
Join date : 2008-06-02

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum